O Restauracji

Restauracja Na Kuncu Korytarza w Szczecinie

Restauracja Na Kuncu Korytarza znajduje się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Wnętrze w artystycznym stylu z gotyckim sklepieniem i ścianami autorstwa Ryszarda Kaji - jednego z najlepszych scenografów polskich. Restauracja składa się z dwóch części: głównej mieszczącej 45 osób, w której znajduje się ponad 100-letnie eliptyczne lustro z wpisami Gości ze świata artystycznego – np. Chuck Mangione, Krzysztof Kolberger czy Fiorenzza Cossotto oraz z lożami 5-8 osobowymi w części korytarzowej, również na 45 osób.

W czwartki, piątki i soboty zapraszamy na life piano music ze standardami jazzowymi.

Restauracja serwuje dania kuchni polskiej i kontynentalnej. Domeną tego miejsca są również nietuzinkowe potrawy ze śledzi zebrane w „Kolekcję śledziożerców”.

W sezonie letnim restauracja zaprasza  na dziedziniec menniczy.

Nagroda - Perła 2010

Nasza restauracja otrzymała wyróżnienie w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów za najlepszą polska regionalną potrawę Perła 2010 za Zupę księżnej Anny Jagiellonki na sandaczu.

Nagroda - Perła 2011

W roku 2011 kolejna Perła Kulinarna za Udo gęsie confit

Nagroda - Korona Smakosza 2012

W ogólnopolskim plebiscycie kulinarnym, w którym zwycięzców wskazali klienci restauracji otrzymaliśmy Koronę Smakosza w  kategorii smak potrawy.

Kolekcja śledziożerców:

Klub śledziożerców skupia ścisłe grono niezrównanych smakoszy śledzi. Każdy z uczestników przygotowuje śledzie wg własnego przepisu, następnie danie podlega degustacji. Efektem spotkań są nowe propozycje dodane do „Kolekcji śledzożerców”.

Galeria zdjęć restauracji Na Kuncu Korytarza w Szczecinie na Zamku Książąt Pomorskich: